september, 2022

pia30sep15:0018:30Technológia na prírodnoDiskusia s odborníkmi spojená s workshopom15:00 - 18:30 LitterraProgramová línia:EkológiaUmelecký žáner:Architektúra a dizajn

Detaily podujatia

Inšpiratívny koktejl nápadov alebo ako s prírodou namiešať riešenia pre globálne trable.

Príď sa pozrieť a naživo v lese spoznať, ako sa dá prírodou inšpirovať a ako nám príroda vie poskytnúť múdrosť k širšiemu spoločenskému blahobytu. Spolu si položíme otázky, ako riešiť súčasné problémy, ako je klimatická kríza v symbiotickom vzťahu prírodných prvkov a moderných technológií.

 

V prvej časti sa spolu prejdeme prírodou v neďalekom okolí, prostredníctvom nových znalostí si rozšírime vnímanie toho, čo už dobre poznáme a pozrieme sa na svet okolo novými očami.

15:00 – 16:30      workshop princípy života, hľadanie inšpirácií v lese

V tej druhej časti sa zapojíme do kolektívnej prezentácie a diskusie o prírodou inšpirovanom navrhovaní a ako takáto tvorba používa moderné technológie a pomáha nám vytvoriť nový spôsob súžitia – symbiózy – vnímajúc samých seba ako súčasť zdieľanej biosféry.

17:00 – 18:30      diskusia s odborníkmi pri občerstvení

 

Podujatím vás prevedú:

MArch Terézia Grešková

Architektka, dizajnérka a jogínka, súčasne pôsobiaca vo všetkých oblastiach, snažiac sa vytvoriť prepojenie od ekológie cez dizajn až po zdravý životný štýl, zdravie a osobný blahobyt. Od roku 2015 spolupracuje s inovatívnou londýnskou firmou ecoLogicStudio navrhovaním fotosyntetickej architektúry. Súčasne sa nachádza v poslednom štádiu doktorandského výskumu na Univerzite v Innsbrucku v Synthetic Landscape Lab pod vedením Claudia Pasquero, zaoberajúc sa výskumom fotosyntetických urbánnych membrán a rolou ľudského vnímania prostredia v období klimatických zmien.

 

 

Mgr. Martin Šebesta, PhD.

Vedecký pracovník – environmentalista na Prírodovedeckej fakulte Univerzity Komenského. Pôsobil ako environmentálny lektor na Slovensku a v environmentálnom centre v Cuyahoga Valley National Park v Ohiu (USA). Vyhral GLOBSEC City Challenge 2018, kde navrhol najlepšie technologické a sociálne riešenie pre problémy mesta. V súčasnosti organizuje s OZ Solarpunk Institute workshop bioinšpirovaného dizajnu Mirror Nature.

 

 

Mgr. art. František Tóth, PhD.

Dizajnér pôsobiaci na hranici produktového a nábytkového dizajnu. Zameriava sa na aplikáciu nových technológií, ekologického myslenia a umenia, ktoré prenáša aj do svojej tvorby. Pomáha odhaliť „prečo“ do zmysluplného „pretože“. Vyštudoval dizajn nábytku na TUZVO. Počas doktorandského štúdia sa zameral na výskum priesvitného dreva. Spolu-založil aj ukončil bioinšpirovaný startup, kde získal tímové medzinárodné ocenenia. Je lektorom biomimicry workshopu Mirror Nature. V zime otužuje a v lete sa hojdá na slackline.

 

 

Organizačné pokyny

Workshop je bezplatný a vyžaduje si rezerváciu vopred cez formulár na www.prepninarevucu.sk/pridaj-sa alebo telefonicky na čísle +421 947 925 841.

 

Partnerom podujatia je Solarpunk Institute  o.z. a Mirror Nature

 

Ilustračná foto: Martin Šebesta_Velcro a bodliak macro

Viac

Čas

(Piatok) 15:00 - 18:30

Miesto

Litterra

Privacy Preference Center

X
Skip to content