september, 2023

str20sep18:0019:30LITERÁRNE PÔJDY – Potulné dividlo J+TTretie zo série divadelných predstavení na starodávnych pôjdoch 18:00 - 19:30 Múzeum Prvého slovenského gymnáziaProgramová línia:ŠkolstvoUmelecký žáner:Divadlo

Detaily podujatia

Spoločne s Mestským kultúrnym strediskom v Revúcej Vás pozývame na tretie zo série divadelných predstavení na starodávnych pôjdoch tentokrát s predstavením od divadelného dua Potulné dividlo J+T.

Každý už aspoň raz zažil večný príbeh Dona Quijota o nezmyselnom boji s veternými mlynmi.

Veršovaná interaktívna hra pre deti aj dospelých DON KYCHOT nám ho priblíži. Ide o príbeh principála, ktorý si vo svojej nadutosti a pýche nechce priznať, že divadlo bez hercov neexistuje. Aby všetkým ukázal, že jedine on má pravdu, rozhodne sa obsadiť javiskového technika. Ten túžil byť celý život povýšený do stavu hereckého a zahviezdiť ako herec…

 

Potulné dividlo J+T vzniklo ako súkromné divadlo v roku 2017 spojením pesničkára Tomáša Pohorelca a herca a režiséra Juraja Haviara. Jeho tvorba vychádza z poetiky klasického potulného divadla s využitím živej hudby na javisku. 

 

Vstupné na predstavenie je 3 eurá. Lístky sú dostupné v predpredaji v pokladni Mestského kultúrneho strediska v Revúcej.

 

Ilustračná foto: P. Poboček

Viac

Čas

(Streda) 18:00 - 19:30

Miesto

Múzeum Prvého slovenského gymnázia

Organizátor

Mestské kultúrne stredisko Revúca

Privacy Preference Center

X
Skip to content