september, 2023

ut12sep18:0020:00DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE od Kateřiny ŠedejPrezentácia návrhu komunitného projektu 18:00 - 20:00 Programová línia:InklúziaUmelecký žáner:Urban, mural, nové médiá

Detaily podujatia

Tím slovenského mesta kultúry 2022 pozval talentovanú českú konceptuálnu umelkyňu a sociálnu architektku Kateřinu Šedú, aby na základe osobne zozbieraných dát a informácií vytvorila veľkoformátový projekt pre Revúcu a okolie.  Kateřina vytvorila návrh komunitno – umeleckého projektu, ktorý je pokračovaním projektu Prepni na Revúcu a osobne ho príde do Revúcej predstaviť. 

 

Kateřina Šedá (12.12.1977 v Brne) je česká umelkyňa, ktorej  práca má blízko k sociálnej architektúre. Je autorkou niekoľkých verejných realizácií v Českej republike aj v zahraničí. Je v poradí druhým českým umelcom, ktorý mal sólovú výstavu v Tate Modern v Londýne a držiteľkou niekoľkých prestížnych ocenení. Medzi jej projekty patrí napríklad projekt revitalizácie verejného prestrou v jednej mestskej časti Brna Brněnský Bronx. Jej aktuálny projekt Národní sbírka zlozvyků je súčasťou projektu CELEJ VON, ktorý vznikol na pozvanie Augustiniánského opatství a Společně o.p.s. pri príležitosti 200. výročia zakladateľa genetiky Gregora Johanna Mendela. 

 

Ilustračné foto: archív Kateřina Šedá

Viac

Čas

(Utorok) 18:00 - 20:00

Organizátor

Mestské kultúrne stredisko v Revúcej

Privacy Preference Center

X
Skip to content